مقاومت مدنی – محسن سازگارا : نشست اول Reviewed by arsia on . درس اول از سلسله دروس مقاومت مدنی به بیان مفاهیم اصلی و پاسخ به اولین سوالات دراین زمینه اختصاص دارد. دراین درس مفهوم اصلی مقاومت مدنی و تفاوت استراتژیک آن با م درس اول از سلسله دروس مقاومت مدنی به بیان مفاهیم اصلی و پاسخ به اولین سوالات دراین زمینه اختصاص دارد. دراین درس مفهوم اصلی مقاومت مدنی و تفاوت استراتژیک آن با م Rating: 0
صفحه اصلی » درسگفتارها » مقاومت مدنی » مقاومت مدنی – محسن سازگارا : نشست اول

مقاومت مدنی – محسن سازگارا : نشست اول

درس اول از سلسله دروس مقاومت مدنی به بیان مفاهیم اصلی و پاسخ به اولین سوالات دراین زمینه اختصاص دارد. دراین درس مفهوم اصلی مقاومت مدنی و تفاوت استراتژیک آن با مبارزه مسلحانه بررسی می شود.

سلسله درس‌های مقاومت مدنی در ده جلسه برگزار می‌شود. دراین درس‌ها بعد از آشنایی اولیه با مفهوم مقاومت مدنی و بازتعریف مفهوم قدرت سیاسی، به لزوم برنامه ریزی استراتژیک و نکاتی که در این برنامه ریزی باید مد نظرقرار بگیرد، پرداخته می شود. آن‌گاه نوبت به بررسی تاکتیک‌ها و روش‌های مدیریت آکسیون‌ها می‌‌رسد. دراین آموزش‌ها سعی می‌شود حتی‌المقدور از تجربیات مبارزین در دیگر کشورها بهره گرفته شود.
درانتها دریک بررسی تطبیقی میان انقلاب اسلامی و جنبش سبز از منظر مبارزات مدنی، یعنی دو نمونه ملموس در تاریخ اخیر ایران، آموخته های دروس گذشته مرور می‌شود.

پادکست جلسه اول

Clip to Evernote

نظر (1)

  • zartoshtkian

    درسهای اساتید کارآمد از روشها و تجربیات موثر در پیشبرد دموکراسی و انتخابات آزاد بسیار آموزنده و کاربردیست که بخش متحول جامعه همواره در جستجوی آنهاست. مبارزات طاقت فرسای آنها در دو جبهه استبداد و خرافات دیر زمانیست که رفته رفته باعث آگاهی افراد بیشتری میشود. امیدوارم گسترش چنین روشنگریها پژوهشگران وطن پرست بیشتری را به این امر ترغیب نموده، عاقبت همه گیر شدن مبارزات پایان استبداد را برای ملت شریف ایران به ارمغان بیاورد.

    Reply

نظر

Scroll to top