صفحه اصلی » مدرسان

مدرسان

           

جمشید اسدی

 جمشید اسدی

ادکتر جمشید اسدی قتصاددان، استاد استراتژی اقتصاد در پاریس وعضو سازمان جمهوری خواهان ایران است. او در خبرنامه اینترنتی گویا و دیگر رسانه ها می نویسد و هدفش “برپاداشت دموکراسی و اقتصاد بازار بنیاد در ایران است، با شیوه مسالمت آمیز و رفرمیستی” گرچه معتقد است که “پس از کودتای انتخاباتی محمود احمدی نژاد در خرداد ۱۳۸۸، سرسختان کار اصلاح طلبی از درون نظام را بسیار سخت گردانیده اند”


اسدی در اتوبیوگرافی مختصرش نوشته : “به فرانسه و بیشتر به انگلیسی تدریس می کنم. واحدهایی چون استراتژی اقتصادی، رفتارشناسی مشتری، جهانروایی اقتصادی، پژوهش، استراتژی و بازار یابی استرتژیک بر روی اینترنت   (E-business, E-commerce, cyber marketing)، (Market Research) ، اخلاق در کسب و کار و از همین دست تدریس می کنم. کار پژوهشی من در باره تاثیر عواملی، به جز قیمت، چون اعتماد و رایگانی و مذهب و همبودی و دیگر بر روی استراتژی و رفتار مشتری است. پژوهش های دیگر در مورد اقتصاد بازار بر روی اینترنت و نیز در وام های خُرد (Microfinance) است.
کار پژوهشی من در باره تاثیر عواملی، به جز قیمت، چون اعتماد و رایگانی و مذهب و همبودی و دیگر بر روی استراتژی و رفتار مشتری است. پژوهش دیگر در مورد کاربرد اینترنت در اقتصاد بازار است. در کل هفت کتاب به زبان فرانسه منتشر کرده ام  و مقالات پروهشی بسیاری به زبان انگلیسی.”
جمشید اسدی وبینارهایی با موضوع رابطه سیستم اقتصادی و دموکراسی در انجمن دانا برگزار خواهد نمود.
       

 محسن سازگارا محسن سازگارا

 دکتر محسن سازگارا دانش آموخته دانشگاه‌های صنعتی شریف و شهید بهشتی تهران، آی.آی.تی شیکاگو و دانشگاه لندن دررشته‌های مهندسی مکانیک، فیزیک و تاریخ است. او سابقه تدریس وتحقیق دردانشگاه‌های بهشتی، ییل، هاروارد، موسسه واشنگتن، کتابخانه مرکزی جرج دبلیو‌بوش وموسسه تحقیقات ایران معاصر را دارد.

انتشارنشریات و روزنامه‌های آینه، جامعه، توس وگلستان ایران را برعهده داشته و تا کنون صدها مقاله و مصاحبه در رسانه‌های ایرانی و بین المللی از او به چاپ رسیده است.

عضویت درشورای موقت فرماندهی سپاه، مدیریت رادیو، معاونت سیاسی ـ اجتماعی نخست وزیری، ریاست هیئت عامل سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران وقائم مقامی وزیربرنامه وبودجه درشورای عالی انفورماتیک از جمله سوابق اجرایی او است.

عضویت درانجمن‌های اسلامی دانشجویان و نهضت آزادی ایران وهمراهی با آقای خمینی درپاریس و مبارزه با رژیم برآمده ازانقلاب اسلامی پس ازیک دهه همکاری با آن، چهارباردستگیری ومحکومیت غیابی به شش سال حبس، بخشی ازکارنامه سیاسی اورا تشکیل می دهد.
محسن سازگارا سلسله درسگفتارهایی با موضوع مقاومت مدنی در انجمن دانا برگزار خواهد نمود.

 

 Hassan Shariatmadariحسن شریعتمداری

مهندس حسن شریعتمداری، فرزند مرحوم آیت الله سید کاظم شریعتمداری ، متولد ۱۳۲۶ شمسی، دانش آموخته دانشگاه شریف دررشته مهندسی فیزیک و رشته حقوق دانشگاه تهران میباشد که علاوه برتحصیلات کلاسیک،  دین شناس بوده ودارای تحصیلات درفقه وفلسفه است. او صاحب امتیاز دو مجله «پیام شادی» برای کودکان و «نسل نو» برای جوانان بود .

شریعتمداری ازموسسین حزب خلق مسلمان ایران درسالهای شروع انقلاب بود که به علت مخالفت با استبداد درنظام تازه تاسیس  جمهوری اسلامی در سال ۱۳۵۹ مجبور به ترک وطن شد و از آن هنگام تاکنون درشهرهامبورگ آلمان بسر میبرد. او درراستای مبارزه با استبداد مذهبی حاکم، درخارج ازکشورنیز بهمراه همفکران دیگرش به تاسیس سازمان جمهوریخواهان ملی ایران درسال ۱۹۸۲ همت گماشت . درسال ۲۰۰۴ به همراه اعضای این سازمان و با همراهی چند سازمان سیاسی دیگر وعده زیادی ازشخصیتهای منفرد «اتحاد جمهوریخواهان» را بنیان نهاد.  ازسال  ۲۰۱۲ ازعضویت دراحزاب سیاسی صرف نظرنمود و علاوه برفعالیت سیاسی همیشگی خود برعلیه استبداد، بیشترهمت خود را درراه پیشبرد پروژه انتخابات آزاد متمرکز کرد که از دهه نود میلادی با همفکران خود درسازمان جمهوریخواهان ملی ایران مطرح نموده بود. او اکنون مشاورعالی «سازمان اتحاد برای دموکراسی» و از موسسان انجمن آموزشی دانا میباشد.

حاصل کار او در زمینه های نظری، چندین کتاب و مقالات بسیاری در زمینه های مختلف است.

Scroll to top